RESTAURANT' LAR - LOKANTALAR

İyi bir yemeğin damağa olduğu kadar göze de hitap etmesi önemli bir faktördür. Özenli ve farklı bir sunuş ile dünyanın en sıradan yemeğini bile iştah açacak bir şölen haline getirmeniz mümkün. Çatal bıçak gibi servis elemanlarının tasarımından masa örtüsü ile peçetelerin seçimine kadar her şeyin bir bütünlük arz etmesi, göze yemek tabagınızdaki yiyeceklerin oluşturduğu armoni gibi hitap etmesi gerekiyor. Tüm bu unsurlar bir araya geldiğinde, masadaki yemek bir şölene dönüşüyor, oturanların iştahları açılıyor. Tabiiki her restaurant böyle bir servis bulmak kolay değil.

Günümüzde hemen hemen her ülkede olduğu gibi fastfood zincirlerinin zaman karşı yarışan insanların vazgeçilmez uğrak yerleri olmasına karşın, hala özel günlerin, özel tadlar arayan damakların ve iş toplantılarının vazgeçilmez mekanları olarak karşımıza çıkıyorlar.

Yenilikçi şeflerin damak tadına hitap eden yeni arayışları göze hitebet sanatınada yeni soluklar getiriyor. Fkat Türk şeflerimiz, "Türkiye'nin geleneksel mutfağını yaşatmak için geleneksel lezzet veren yiyecek malzemelerine ihtiyaç var. Özellikle atadan kalma sebze ve meyve çeşitleri hayati önem taşıyor." diyorlar.