BİLİM İNSANLARI

Onlar sınıflandırılırken sahip oldukları beyinler göz önüde tutuldu. Bazıları nadir beyinler olarak nitelendirildiler. Bazıları içinse 100 yılda bir gelecek beyin denildi... Ne şanslıyızki asırda bir gelecek bir beyinin bize verdiğibir armağanın üzerinde yaşıyor ve nefes alıyoruz.

Birçok bilim insanıda aynı yetilere sahiptiler. insanlığı bir adım ileriye taşımak için kendi hayatlarındaki tad duygularını kenara itmiş ve insanlık tarihine büyük hizmetlerde bulunmuşlardır.

Tarih kitaplarımızda yazının Sümerler tarafından bulunduğu yazar. Daha yenilikçi yaklaşımlar ise yazının aynı dönemde Mısır uygarlığı tarafından bulunduğunu, yani yazının dünyadaki iki farklı uygarlığın aynı zamanda bulduğu bir şey olduğunu söylüyor. Yazının bulunması, insanlık tarihinde bilgi adına atılmış ilk adımdır.

Kelime anlamı olarak, araştırma yapan ve özgün araştırmalarıyla alanına katkıda bulunan kişilere verilen genel mesleki ünvandır.

1280, İlk gözlük İtalya'da yapıldı. 1783, Marquis de Jouffroy d'Abbans ilk buharlı gemiyi yüzdürdü. 1799, Alessandro Volta, ilk elektrik bataryasını yaptı. 1804, Richard Trevithick raylar üzerinde giden ilk buharlı lokomotifi yaptı. 1826, Fransız fizikçi Joseph Niepce tarihteki ilk fotoğrafı çekti. 1830, İlk dikiş makinesi Fransız terzi Barthelemy Thimonnier tarafından tasarlandı. 1860, Belçikalı Etienne Lenoir ilk içten yanmalı motoru yaptı...